+48 62 59 777 25 | | | |

Nowa hala magazynowa dla towarów ADR

Z końcem roku zakończyła się budowa nowego kompleksu magazynowego. Niełatwy projekt udało się Spółce zrealizować w ciągu niecałych dwóch lat od momentu zaprojektowania do finalnego oddania do użytku.

STRATEGIA FIRMY

Projekt jest efektem realizacji nowej strategii firmy: umocnienia swojej pozycji na rynku logistyki materiałów niebezpiecznych ADR i dopełnia ofertę firmy, pozwalając obsługiwać cały łańcuch dostaw klientów ADECON.

POWIERZCHNIA

Magazyn wybudowany w miejscowości Dębe, k. Kalisza (przy drodze 470, 40km od autostrady A2) ma powierzchnię 2000m2, co przy wysokości składowania powyżej 12m pozwala składować ok.3500 palet w dwóch różnych typach regałów.

WYPOSAŻENIE

Wspólnie z firmą STOW (znany producent regałów z Belgii) opracowano pod indywidualne potrzebny system regałów wjezdnych z zastosowaniem półautomatycznych wózków transportujących palety typu shuttle. Jest to unikatowe wdrożenie w magazynie materiałów niebezpiecznych.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Hala spełnia najwyższe wymogi dotyczące ochrony środowiska (SEVESO) i ochrony przeciwpożarowej.

DEPOT KONTENEROWY (SKŁAD CELNY)

W połowie zeszłego roku ukończono modernizację i rozbudowę depotu kontenerowego przeznaczonego do składowania materiałów niebezpiecznych oraz kontenerów chłodniczych RF , zwiększając możliwości składowania jednoczesnego do 250 TEU

Z dniem 01.03 Spółka poszerza również swój zakres usług o skład celny dla kontenerów morskich obsługiwanych na  depocie.

Autor: Michał Gurzyński – Managing Director

 

10 marca 2020|